Post

Prawnicy, oto jak zmienić obszar swojej praktyki

Pytanie: Jestem zainteresowany zmianą mojej kariery prawniczej i ewentualną zmianą obszarów praktyki. W jaki sposób inni prawnicy dokonali tej zmiany? I w jakich branżach jest najwięcej zawodów prawniczych?

Istnieje wiele czynników, które mogą spowodować, że prawnicy będą mogli wyznaczyć sobie nowy kurs. Możesz odkryć, że specjalizowałeś się zbyt wcześnie w swojej karierze, lub wybrałeś legalną pracę ze stagnacją wzrostu i ograniczonymi możliwościami.

Spójrz, zanim przeskoczysz między legalnymi pracami
Zmiana obszarów ćwiczeniowych to duży ruch, który nie powinien być traktowany lekko. Więc zanim dokonasz jakichkolwiek większych zmian w swojej karierze, zadaj sobie następujące pytania:

1. Jakie są twoje powody do zmiany?

Twoja pierwsza praca jako prawnik lub Paralegal / legalne wsparcie zawodowe kształtuje co przyszłe role kwalifikuje się do. W zależności od dziedziny i zestawu umiejętności, może być konieczne, aby nauczyć się zupełnie inny aspekt prawa lub zupełnie inne procedury. Zmiana firm jest bardziej powszechne. Powinieneś być w stanie przedstawić powody, dla których zdecydowałeś się na zmianę, ponieważ zatrudniani przez Ciebie menedżerowie będą chcieli wiedzieć, dlaczego zmieniasz kierunek swojej kariery.

2. Czujesz się komfortowo robiąc ewentualny krok do tyłu?

Kolejny aspekt do rozważenia: Pracodawcy płacą więcej za specjalistyczną wiedzę, a stanowiska nie mogą być dostępne dla kandydatów bez wymaganej historii pracy. Podczas gdy zmiana legalnej pracy - być może zwrot w kierunku nietradycyjnych legalnych opcji zatrudnienia - może dostosować ścieżkę kariery do Twoich aspiracji, ważne jest, aby rozważyć wady wraz z zaletami. Wejście na nową specjalizację prawdopodobnie wpłynie na Twój staż pracy i sprawi, że staniesz się mniej prestiżową postacią. Twoje zarobki również mogą być hitem.

Wiele firm prawniczych i działów "szuka doświadczonych prawników, którzy mogą zacząć dodawać wartość natychmiast, bez konieczności poświęcania czasu lub wydatków na szkolenia", powiedział Paul Farnsworth, były prezes Stowarzyszenia Administratorów Prawnych i dyrektor wykonawczy Woods Oviatt Gilman, w wywiadzie dla Roberta Half Legal's Future Law Office raportu.

3. Czy posiadasz umiejętności i wiedzę, które pozwolą ci przejść do nowej roli?

Wykonaj audyt umiejętności i doświadczenia. Spójrz na specjalizacje, które Cię interesują i jakie narzędzia masz już w swoim zestawie. Na przykład, można bezpiecznie powiedzieć, że nie ma zbyt dużego pokrywania się między urazem osobistym a prawem podatkowym, ale niektóre z tych umiejętności z łatwością przeniosą się na ogólne postępowanie sądowe i opiekę zdrowotną.

Przeprowadzając audyt, należy wziąć pod uwagę posiadane wykształcenie. Jeżeli posiadane wykształcenie obejmuje twarde nauki ścisłe, technologię, inżynierię lub matematykę (dziedziny STEM), wówczas przeniesienie z obecnego obszaru praktyki do obszaru własności intelektualnej, patentów lub opieki zdrowotnej może być przedmiotem odwołania. Kluczowym krokiem w tym kierunku jest dobre wykorzystanie wiedzy i umiejętności, które już od lat rozwijasz i doskonalisz.

4. Czy badałeś najgorętsze obszary praktyki?

Jeśli zmieniasz punkt ciężkości, dlaczego nie weźmiesz pod uwagę obszaru, który ma trochę ciepła? Oto kilka pól popytu, zaczerpniętych z przewodnika po wynagrodzeniach Roberta Half Legal i badań nad przyszłością kancelarii prawnej:

Postępowanie sądowe - obrona ubezpieczeniowa, nadużycia medyczne, postępowanie sądowe w sprawach handlowych i prawo pracy

  • Ogólne prawo gospodarcze/korporacyjne - umowy, sprawozdawczość finansowa, zamówienia publiczne, zgodność oraz fuzje i przejęcia
  • Opieka zdrowotna - doradztwo prawne w zakresie opracowywania strategii i ochrony przed ryzykiem, negocjowania i przygotowywania umów z usługodawcami oraz zarządzania zgodnością.
  • Własność intelektualna - patenty, naruszenia praw autorskich i wsparcie procesowe, zwłaszcza w dziedzinie biotechnologii i zaawansowanych technologii
  • Nieruchomości - budownictwo komercyjne, umowy najmu, zarządzanie nieruchomościami, sprzedaż mieszkań
  • Prywatność i bezpieczeństwo danych - internetowe i mobilne transakcje technologiczne, zgodność z przepisami, prywatność w opiece zdrowotnej, transgraniczna ochrona danych

5. Czy potrzebujesz porady eksperta w zakresie kariery prawniczej?

Mylisz się co do zmian w karierze? Skorzystaj z porady mentora lub doradcy zawodowego. Skontaktuj się również z rekrutującym, który ma doświadczenie w umieszczaniu prawników, może on dać Ci realistyczną ocenę tego, jakie zawody prawnicze kwalifikuje się i pomóc znaleźć odpowiednią pracę w wybranej dziedzinie.

Śledzenie trendów w zatrudnianiu prawników

Zmiany w karierze zawodowej są ekscytujące, ale uciążliwe, dlatego kluczowe znaczenie ma badanie trendów w zatrudnieniu, jak również większych trendów branżowych, które przekształcają zawód prawnika. Coroczny projekt badawczy Robert Half Legal dotyczący przyszłości Kancelarii Prawnej oferuje wgląd w wydarzenia, które napędzają zmiany w zawodzie prawnika. Poznaj najlepsze praktyki i przewidywania dotyczące przyszłych rozwiązań prawnych od czołowych ekspertów w dziedzinie prawa, jak również naszych prawników i specjalistów ds. doradztwa.