Post

Eska Rock TV przejęła Hip Hop TV. "Będziemy dalej budować na marce radiowej"

Eska Rock TV zastąpiła Hip Hop TV w piątek, 1 września. Będzie nadawać polską muzykę w prawie 70 proc. swojej pierwotnej częstotliwości. - Skorzystamy na koegzystencji telewizji i radia pod jedną marką - Leszek Kozioł wiceprezes Grupy ZPR Media. Więcej na: https://spokeo.pl/

W marcu 2016 roku wystartowała telewizja Hip Hop TV. Emituje ona głównie teledyski z muzyką hip-hopową. Stacja początkowo była dostępna tylko za pośrednictwem satelity Eutelsat Hot Bird. Zaczęli ją jednak oferować operatorzy kablowi tacy jak Toya i Vectra, Netia i Orange.

Hip Hop TV nie notował dobrych wyników oglądalności. W pierwszym półroczu 2017 roku średni udział Hip Hop TV wyniósł 0,01 proc. - Hip hop to kultura uliczna ze wszystkimi jej specyfikami i aspektami. Telewizję koncesyjną obowiązują pewne ograniczenia dotyczące zarówno treści słownych, jak i wizualnych. Nie możemy na przykład emitować nieocenzurowanych treści, które są pełne klipów hip hopowych.

Zobacz więcej: Eska Rock

audycja

Ograniczenia te nie dotyczą Internetu, w którym można zamieścić praktycznie wszystko. Po ponad dekadzie funkcjonowania na rynku Hip Hop TV Project doszliśmy do wniosku, że telewizja nie jest odpowiednim kanałem dystrybucji dla tego typu treści.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji potwierdziła w sierpniu wniosek spółki o zmianę nazwy stacji na Eska Rock TV. Dziś, 1 września o godz. 6.00, kanał ruszy. Będziemy nadal bazować na silnej marce Radia Eska, ponieważ kanał będzie skierowany do jego docelowej grupy odbiorców.

Będziemy korzystać z dobrych doświadczeń współistnienia radia i telewizji pod jedną marką zarówno pod względem programowym, jak i promocyjnym - mówi Leszek Kozioł wiceprezes.

Dyrektorem programowym Eska Rock TV jest Zbigniew Fracyk. Grupa ZPR Media jest również właścicielem sześciu innych kanałów telewizyjnych, w tym Eska Rock TV, Polo TV i Eska TV Extra.

Więcej dowiesz się na: https://spokeo.pl/radio/