Post

Czerp korzyści z bycia swoim własnym szefem dzięki pracy prawnika kontraktowego

Niezależnie od tego, czy myślisz o zmianie kariery zawodowej, w poszukiwaniu stałej, legalnej pracy w kancelarii prawnej, czy też szukasz lepszej równowagi między pracą a życiem prywatnym, nie pomijaj pracy prawnika kontraktowego jako realnej krótko- lub długoterminowej opcji zatrudnienia. 

Coraz więcej prawników zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z pracy w ramach projektu jako prawnik kontraktowy, w tym różnych zadań i możliwości pracy z różnymi pracodawcami. Oto cztery powody, dla których należy rozważyć pracę w charakterze prawnika kontraktowego:

1. Różnorodność pracy zwiększy Twoje umiejętności i pogłębi Twoją wiedzę prawniczą. 

Dla wielu, pracując jako prawnik kontraktowy może zapewnić nie tylko źródło dochodu, ale także możliwość utrzymania umiejętności i wiedzy prawnej świeże. Praca prawnika kontraktowego może być również sposobem na przedsiębiorczych adwokatów, którzy wiszą swoje własne gont, aby zarobić stały dochód podczas wzrostu ich praktyki. Zadania te mogą również prowadzić do pełnego etatu w kancelarii prawnej lub jako część wewnętrznego zespołu prawnego.

Pracodawcy, którzy chcą zatrudnić prawników kontraktowych, różnią się między sobą rodzajem oferowanej pracy, w tym wsparciem w postępowaniu sądowym i procesie ediscovery, administrowaniem umowami oraz kwestiami związanymi z fuzjami i przejęciami. Na przykład, pracodawca może potrzebować pomocy w sporządzaniu pism procesowych lub umów, analizowaniu danych do ediscovery, lub przygotowaniu się do postępowania sądowego poprzez składanie zeznań lub przesłuchiwanie świadków. Adwokat może też potrzebować dodatkowej pomocy w obsłudze dużej liczby wystąpień sądowych. Praca w charakterze pełnomocnika kontraktowego może zapewnić Ci szeroki wachlarz doświadczeń zawodowych.

2. Możesz wybrać zadania, które odpowiadają Twoim profesjonalnym potrzebom prawnym i lepiej zrównoważyć Twoje osobiste zobowiązania. 

Praca prawnika kontraktowego to jednak nie tylko droga do pracy w pełnym wymiarze godzin. Ze względu na wiele korzyści, niektórzy prawnicy decydują się na pracę na stanowiskach opartych na projekcie przez lata, głównie ze względu na elastyczność, jaką zapewnia taka praca. Jedno zadanie może obejmować 50 godzin tygodniowo przez trzy tygodnie; inne, 60 godzin tygodniowo przez osiem miesięcy, w zależności od charakteru pracy. Podczas gdy dla niektórych taka nieprzewidywalność może być niepokojąca, wielu adwokatów nagradza ten rodzaj elastyczności i uważa, że umożliwia on osiągnięcie większej równowagi między pracą a życiem prywatnym, zapisanie się na zajęcia, które wspierają ustawiczną edukację prawną lub realizują inne zainteresowania.

3. Będziesz miał możliwość kontaktu z różnymi pracodawcami.

Praca prawnika kontraktowego daje Ci możliwość nawiązania kontaktów w środowisku prawniczym. W miarę upływu czasu, jesteś prawdopodobnie do pracy z wieloma adwokatami i prawników w różnych firmach. Te połączenia mogą okazać się nieocenione, jeśli szukasz pracy w pełnym wymiarze godzin i często może pomóc połączyć Cię z legalnych możliwości pracy lub prowadzi. Kolejną zaletą pracy w projekcie jest to, że prawnicy mogą wybrać, kiedy i gdzie chcą pracować. Po zakończeniu jednego zadania, mogą oni przejść do innego lub zrobić sobie przerwę.

4. Agencje zatrudnienia legalnego mogą wykonać za Ciebie pracę legalizacyjną.

Zastanów się nad zapisaniem się na pocztę elektroniczną w celu otrzymywania powiadomień od rad adwokackich Twojego lokalnego stowarzyszenia prawników lub stron branżowych. Jeśli jesteś świeżo upieczonym absolwentem, biuro usług zawodowych szkoły prawniczej powinno być w stanie dostarczyć Ci listę odpowiednich zasobów. Ponadto, poszukiwanie kontraktów lub tymczasowych stanowisk prawniczych na stronach internetowych kariery, prawnych lub nie, może przynieść cenne wskazówki dotyczące pracy.

Możesz również znaleźć stanowisko prawnika kontraktowego, współpracując z wyspecjalizowaną firmą kadrową. Jeśli zdecydujesz się na takie podejście, prawdopodobnie odbędzie się wstępna rozmowa kwalifikacyjna, po której otrzymasz informacje na temat projektów, do których się kwalifikujesz. Agencje pośrednictwa pracy w legalnym zatrudnieniu mogą pomóc w uproszczeniu poszukiwań, wykonując za Ciebie legalne prace. A najlepsze prawne firmy rekrutacyjne mają rozległe sieci, aby pomóc im dopasować się do Ciebie z najlepszych i najbardziej odpowiednich możliwości.